Walt Disney

10. listopadu 2007 v 19:40 |  můj svět
Sic tento blog soustřeďuji převážně na dračí tématiku, dnes jsem se rozhodla napsat něco o mém velkém zájmu. Totiž filmy Walta Disneyho. A to hlavně ty kreslené.
Neviděla jsem zdaleka všechny filmy Walta Disneye, ale vždycky mě zaujmou tak, že po shlédnutí jakéhokoliv snímku od něj, mě nutí přemýšlet o něm. Asi to zní trhle... přemýšlet o kreslených filmech. Ale já v poslední době přemýšlím a uvažuji o všem, co mě nějakým způsobem zaujme. Dnes jsem například zhlédla animovaný film Ratatouile, který mě svou napínavostí doslova připoutal k sedadlu a nepovolil odtrhnout oči od plátna. Ne, že bych věřila tomu, že krysa může být natolik inteligentní, aby se naučila číst a vařit. Vím, že krysy jsou hodně inteligentní, ale asi ne tolik. Nejvíce mě asi vzala ta skutečnost (a to nejen díky filmu), že tito tvorečkové díky lidem přežívají a bohužel i umírají.
Co se těchto děl týče, líbí se mi hlavně ty, ve kterých se lidé vyskytují minimálně, nebo nejlépe vůbec. Například Lví král, jenž je jedním z mých nejoblíbenějších.
Musím ale zkritizovat mnohdy nelogické až nelogické chyby a zápletky, jichž si na první zhlédnutí asi jen tak někdo nevšimne. A také málo krvavých scén. Vadí mi, když se dva perou a vyváznou bez jediného škrábanečku. Ale to by asi potom nebylo to pravé ořechové pro menší děti, které už jsou ovšem dost zkažené všemi těmi sprostotami televize.
Takže abych to shrnula. Všichni, co rádi sledují příběhy o lásce a přátelství a potom milovníci šťastných konců, by si měli alespoň jeden z těchto filmů pustit. Budu se divit, když vás to nechytne a nebudete se chtít podívat na další.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama